Award-winners at Letham for 2011

0
Have your say

AT the annual presentation dance the following members of Letham Bowling Club received awards:-

Open fours (Wilson Salver), E. Carnegie, P. Aitchison, B. Mair and M. Andrews; runners-up, A. Scott, D. Lumgair, R. Kidd and G. McKiddie.

Ladies open fours (D. & J. Lumgair Salver), A. Kidd, C. Meiklejohn, M. Wright and J. Torrie; runners-up, G. Thomson, M. Fleming, E. Carnegie and P. Aitchison.

Gents nominated fours (Corner Shop Trophy), B. Mair, E. McCauley, R. Low and J. Clark; runners-up, S. Torrie, M. Rae, B. Milne and J. Torrie.

Open triples (J. & I. Sangster Dcup), E. Andrews, E. McCauley and M. Ramsay; runners-up, P. Aitchison, B. Ogilvie and M. Ramsay.

Ladies open triples (G. & L. Roy Trophy), E. Andrews, P. Aitchison and J. Torrie; runners-up, G. Thomson, M. Ritchie and E. Carnegie.

Gents nominated triples (Jim Moir Shield), D. Lumgair, T. Selway and J. Easton; runners-up, M. Rae, B. Milne and J. Torrie.

Open pairs (The Paterson Cup), M. Ramsay and C. Meiklejohn; runners-up, E. McCauley and M. Wright.

Ladies pairs (Gillespie Shield), E. Dargie and E. Andrews; runners-up, E. Nicol and M. Armstrong.

Gents nominated pairs (Gavin Green Trophy), T. Selway and J. Easton; runners-up,, D. Lumgair and C. Ramsay.

Gents pairs (Mitchell Shield), J. Ramsay and T. Aitchison; runners-up, J. Torrie and C. Ramsay.

Ladies nominated two-bowl pairs (Stanley Smith Memorial Trophy), I. Paterson and D. Ogilvie; runners-up, M. Fleming and J. Torrie.

Gents nominated two-bowl pairs (Stanley Smith Memorial Trophy), R. Low and G. Thomson; runners-up, R. Kidd and I. Ritchie.

Married pairs (Dunnichen Trophy), M. & I. Ritchie; runners-up, J. & J. Torrie.

Nominated mixed pairs (Thomson Trophy), A. Kidd and T. Selway; runners-up, M. & I. Ritchie.

Willie West Memorial Trophy (Willie West Trophy), G. McKiddie and J. Clark; runners-up, M. Wright and M. Ramsay.

Ladies two-bowl singles (Plough Inn Trophy), M. Wright; runner-up, J. Torrie; Gents two-bowl singles (Plough Inn Trophy), T. Selway; runner-up, J. F. Clark.

Ladies handicap (Hays Shield), C. Aitchison; runner-up, F. Christie.

Gents handicap (John A. Clark Trophy), I. Ritchie; runner-up, B. Ogilvie.

Gents handicap (John A. Clark Trophy), I. Ritchie; runner-up, B. Ogilvie.

Points, J. Clark; runner-up, M. Andrews.

Monday Night Triples (Finlay Cup), E. Carnegie, B. Mair, M. Ramsay and J. Torrie; runners-up, E. Andrews, R. Low, C. Hill, J, Stewart and A. Scott.

25 and under singles (Dunric Cup), M. Aitchison; runner-up C. Gunn.

60 and over singles (Dargie Cup), M. Andrews; runner-up, T. Selway.

Ladies v gents (Aitchison Cup), gents.

Ladies champion (A. T. Smith Crosston Trophy), F. Christie; runner-up, E. Andrews.

Gents champion (A. T. Smith Crosston Trophy), J. Reid; runner-up, M. Andrews.